Angora RAM YarnArt

Cały czas pozostaję w temacie szalików, otulaczy. Tym razem chusta wykonana z pozostałości włóczki Angora Ram jasnoszary 321, rozbielony beż 320 i Angora Gold jasnomorelowy 282.
Całość waży 200 g.
mt_gallery:
Przesyłam komin, otulacz wykonany z Angora Ram kolor: rozbielony beż nr 320. (podwójna nitka)
Drugi podobny jednak ciut inny wykonany również z Angora Ram nr 514 jasno brązowy.
mt_gallery:

Chciałam przedstawić lekki sweterek z włóczki Angora Ram. Robótka na drutach nr 3 z niecałych 2 motków. Sweterek jest mięciutki i bardzo dobrze się układa. Robiony od dołu, zakończony raglanem robionym wspólnie  z rękawami wyrobionymi osobno.

mt_gallery:

chusta semele wykonana w kolorze ecri z włóczki angora ram

chusta semele wykonana w kolorze turkusowym z włóczki angora ram

mt_gallery:

Projekt: Ravlery

Włóczka: Angora RAM musztardowa - ok dwa motki;  Angora Batik kolor 730 - motek i jedna trzecia.
Druty: KP Akrylowe połączone z żyłką 80cm - baaardzo lubię bo: są świetnie wyprofilowane, lekkie i miłe w dotyku; nie stukają;  oczka mi bardzo płynnie i równo schodzą.

Ponieważ z natury robię bardzo ścisło, zastosowałam druty 5mm (W opisach dziewiarek widziałam do tej grubości włóczek druty 3,5/3,75/4). Szal wyszedł duży (ponad dwa metry rozpiętości i z 80 szerokości - trudno określić z tymi "rogami") i  bardzo miękki - ma 19 "segmentów".

mt_gallery:
Tak się cieszyłam na ten brudny róż! No cóż, w dzierganiu okazało się, że w motku nić jest bardzo nierówna. Początkowo zaczęłam wycinać złe nici, ale potem doszłam do wniosku, że niewiele mi zostanie, więc robiłam "jak leci". Na szczęście po blokowaniu bulwy są trochę mniej widoczne, nie mniej nie mam do tej chusty serca.
Wykorzystałam motek Angory Ram, kolor 570, druty nr 5mm. Semele ma wymiary 214 x 64 cm.
Na ostatnim zdjęciu widać dokładnie piękny kolor!
mt_gallery:

Wzór: Livezey House Wrap by Jocelyn Tunney
Włóczka: Angora RAM - kolory 501, 321, 585, 179
Druty: KnitPro 5 mm
Zużycie materiału: 120 g (po ok. 30 g z motka każdego koloru)

mt_gallery:

Galeria prac na e-dziewiarce jest bezcennym źródłem wiedzy i inspiracji. Chciałabym i swój kamyczek dorzucić.

Tym razem "Angora RAM" w kolorze musztardowym (520)

Oglądając prace dziewiarek  zachwyciłam się szalem "Pineapple" wg wzoru na ravelry.com. Jednak bardziej był mi potrzebny fason chusty trójkątnej, którego nigdzie nie znalazłam i musiałam sama pokombinować. Chusta ma wymiary ok 175x85 cm i zużyłam dwa motki (195g) włóczki robiąc na drutach 4,5 i  5 mm.
Całkiem dobrze wyszło mi blokowanie "wzmocnione" dosuszeniem i podgrzaniem suszarką do włosów. Fotki opatrzone numerami udostępniła mi przyjaciółka, która prowadziła aukcję "żebraczą". Jak widać, chusta bardzo dobrze zniosła podróż w upakowana w kopercie bąbelkowej Poczty Polskiej -  nie wymięła się ani nie straciła nadanej formy.

 

mt_gallery:

Z włóczki Angora RAM w kolorze szarym i musztardowym wydziergałam w ramach prezentów dwa szaliki i czapkę  - i też chcę się pochwalić. Ponieważ zostawało mi włóczki, trochę dla żartu a trochę na duży mróz dorobiłam do czapki podpinkę. Jeden szalik już podarowany, komplecik na zdjęciu właśnie się pakuje pod choinkę.
Na wszystko (a robię ciasno) wyszło mi ok 130g włóczki musztardowej i 170szarej na drutach 4 (szaliki) oraz 3,75 (czapka robiona okrężnie) - ścieg patentowy, druty z żyłką HH (z kompletu)

Korzystając z okazji składam wszystkim serdeczne życzenia wesołych i zdrowych Świąt, wszystkiego najlepszego, gwiazdkowego i złocistego!

mt_gallery:

Chustę w kolorze miięty wykonałam z wełny Angora Ram,zużyłam niecały motek wełny.Najdłuzszy bok ma 140 cm,/50 cm --korzystałam z wzoru z gazety Sandra- druty nr5..

mt_gallery:

Chusta wykonana z 180 g Angory Ram, kolor beżowy, na drutach KP nr 5.5 z żyłką. Jest duża 220/150, mięciutka i ciepła. Jest to pierwsza chusta w moim dorobku, ma sporo niedociągnięć ale tak to jest na początku nauki. W roli prezenterki - córka.
mt_gallery:

Wzór  Enzian zaczerpnięty z Ravelry. Wymiary; długość 195 cm, wysokość 95 cm
Chustę zrobiłam z 10 dag angory  Ram,  drutami drewnianymi KP nr 5.

mt_gallery:

Strona 1 z 5