Lima - Drops Garnstudio

Przesyłam zdjęcie spodenek popełnionych przeze mnie z Limy Dropsa, zakupionej w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu około rok temu.

Zużyłam prawie dwa motki. Dziergane na okrągło od góry. W trakcie pracy po obejrzeniu filmów z Panią Mariolą, dowiedziałam się, że robię oczka przekręcone, a nie "normalne"

Jest to mój pierwszy "poważny" udzierg.

Po pierwsze na okrągło,
Po drugie z rzędami skróconymi,
Po trzecie z dodawaniem oczek.

Pani Mariola bardzo mnie motywuje do dalszego działania, nauki i rozwoju.

mt_gallery:

Ten sweter zachwycił mnie jak tylko zobaczyłam zdjęcie, ponad dwa lata temu, była to miłość od pierwszego wejrzenia - musiałam go mieć! Niestety, nie było to łatwe: okazało się, że wzór nie jest dostępny online, nie ma wersji angielskiej, można tylko kupić całą książkę ze swetrami żakardowymi - po norwesku i w Norwegii, dodatkowo nie wysyłają za granicę. Nie poddałam się jednak, poprosiłam znajomych z Norwegii, aby kupili dla mnie książkę. Miałam ich odwiedzić przed 10 marca 2020 roku i odebrać wyczekiwaną książkę, niestety pandemia uniemożliwiła podróże. Czekałam ponad rok, książka "Villmarksgensere" nr 1 z 2019 r dotarła do mnie dopiero Latem 2021 roku. Wreszcie mam mój wymarzony Alasuq.

Autorka, norweska współczesna projektantka Linka Neumann trafiła swoim pomysłem w mój gust i styl pracy. Uwielbiam żakardy! Sweter jest ciepły, dzięki dodanej nitce moheru jest miły w dotyku, doskonale nadaje się dla osób aktywnych, ceniących miejski styl życia. Włóczka użyta do tego projektu - Drops Lima - ma 32 kolory, więc przypuszczam, że każdy znajdzie zestaw kolorów dla siebie. Rekomenduję tę włóczkę do udziergów żakardowych. Przy okazji podziękowania dla Patrycji za cierpliwość przy zamawianiu kolejnych motków. Projekt polecam dla osób zaczynających swą przygodę z dziewiarstwem jak również dla bardziej zaawansowanych. Proponuję jednak zaczynać dzierganie od góry, a nie jak sugeruje projektantka od dołu, to zdecydowanie ułatwi pracę ze wzorem, można też przymierzać sweter i wprowadzać korekty na bieżąco.

Sweter w rozmiarze M wykonany z około 16 motków Limy koloru 9016 granatowy -10szt, 8112 błękitny stalowy - 2szt.,9010 popielaty - 2szt 8903 czarny - 2szt. Planuję zrobić kolejny #alasuqpolar w innych kolorach, tym razem od góry.

mt_gallery:

3 pary rękawiczek wydziergałam z Limy Dropsa. Druty 3.25. Na jedną parę potrzeba ok 1,5 motka.

W jednych zrobiłam taki myk, bo syn chciał do obsługi telefonu :)

Cieplutkie są :)

mt_gallery:

Kiedy Mariolcia napisała mi, że w piątkowym "Admin rządzi" wygrałam :) włóczkę niespodziankę wielkości bobasa przyznam, że trudno mi było sobie wyobrazić tak duży motek. Ponieważ bobasów małych na stanie brak, przyrównałam wielkość moteczka i o dziwo moteczek ma rozmiary kota rasy Maine Coon - jak na zdjęciu (ok, zwiniętego).

W internecie propozycji dla włóczki Mondial Family (1250m) w kategorii wyroby gotowe, ubożuchno. Tu się zrobiło trochę blado. Nie miałam czym się inspirować.

Praca koncepcyjna rozpoczęła się.

Ze względu na moje gabaryty wiedziałam, że może zabraknąć, więc otworzyłam zapasy. A w nich od dwóch lat leżąca, Lima - Dropsa. Ta włóczka zaliczyła już dwa podejścia ale niesatysfakcjonujące mnie. Do tej pracy kolor czekolady i pistacji pasował idealnie. Widać nawet włóczki muszą się odnaleźć niczym dwie połówki tego samego jabłka.
I powstał Bobasowy, ta dam ...

mt_gallery:

 
Sweter z włóczki Lima firmy Drops wykonałam na drutach nr 5 i wykorzystałam 10 motków włóczki.Projekt pochodzi z  Sabriny nr 11/2017.

mt_gallery:

 
 
 

Czapka wydziergana z połączenia włóczek: Lima nr 0206 i Kid-Silk nr 20 od Dropsa. Robiona na okrągło drutami nr 4,0mm.

Wykorzystałam wzór na czapkę White Amaryllis od Garnstudio.Zrobiłam całość według opisu,ale nie byłam zadowolona.

Skróciłam i dodałam pompon. Czapka jest gruba i puchata,więc czeka na mrozy.

Planuję dorobić jeszcze komin,byłby komplet.

mt_gallery:

Grube, cieplutkie skarpetki wydziergane z włóczki Lima od firmy Drops-kolory:3145 i 4088. Na każdą parę zużyłam nieco ponad 2 motki włóczki, a to jest duży rozmiar. Jasne skarpetki to wzór CHRYSTAL od Garnstudio(prosty wzór, przejrzysty opis-polecam), druga para powstała spontanicznie.

Dziergałam na cudownych, drewnianych drutach skarpetkowych KnitPro nr 3.5mm. A dawniej męczyłam się dziergając na starych, metalowych drutach, które były ciężkie i ciągle wysuwały się z oczek upadając na podłogę.

Powstanie kolejna para, bo mąż też się dopomina, tylko włóczka będzie trwalsza.

mt_gallery:

Wzór zakupiony na ravelry https://www.ravelry.com/patterns/library/jaiden. Wykonany dokładnie wg opisu bo nie chciało mi się kombinować, muszę powiedzieć, że jak zwykle u Isabell - wszystko gra. Wystarczy dziergać jak z nut. 
Użyłam włóczki Lima Drops zakupionej w e-dziewiarce. Druty nr 4. Ściągacze na 3,5. Zużyłam 13 motków (rozmiar XL , na mężczyznę 175 , ani grubego ani chudego , takiego w sam raz :) ) Nie przypuszczałam , że z tej włóczki dzierga się tak przyjemnie. Gotowy wyrób również bardzo przyjemny w dotyku. W związku z tym już mam zaplanowane 2 kolejne swetry z limy :)
 
mt_gallery:

Sweterek, robiony od góry, udziergałam z dwóch kolorów Limy (7810 i 9015) i jednego Karismy (50) na druta nr 4,5, a wykończenia włóczką Alpaca (7139) na drutach nr 3,25 – wszystkie nitki firmy Drops. Natomiast szal to połączenie dwóch kolorów włóczki Alpaca – Drops (7139 i 7323), Babyalpaca – Campolmi (401) i Sock – Malabrigo (Aguas) na drutach nr 3,5. Do wszystkiego szydełka nr 2,5 i 3. Kombinacje własne

mt_gallery:

Kardigan  wykonany z włóczki Lima firmy Drops kolor nr 9010  -  12 motków  +  włóczka moherowa Angora Gold firmy Alize kolor nr 71   -  2 motki.Druty nr 6. 

mt_gallery:

Włóczka Lima Drops 4305 (granatowy) – 4 szt. – druty: czapeczka 3,5 oraz 4,5 natomiast komin 5,5. Moja pierwsza taka czapeczka :)

mt_gallery:

Zdjęcia swetra lub żakietu, który "popełniłam" w 100% z zakupionej w e-dziewiarce włóczki Lima Dropsa w kolorach czarnym i jasno - beżowym.

To było moje pierwsze spotkanie z Limą i przyznam, że wielce przyjemne. Od razu trafiła na listę ulubieńców. Żakiet robiłam na drutach nr 4,5. Zużyłam łącznie 500 g Limy.

Zapraszam na mój niedawny debiut blogerski, czyli blog dziewiarski: http://woolloop.blogspot.com

Serdecznie pozdrawiam wszystkie namiętne Dziergaczki!

mt_gallery:

Strona 1 z 3